گرانولا یک صبحانه‌ی خوب

اول که شروع کردم به سالم‌خواری (چه کلمه‌ای) صبح‌ها گرانولا یا میوزلی که از فروشگاه‌ها می‌خریدم می‌خوردم. بعد دیدم خب چه کاریه؟ خودم درستش کنم که بدونم چی توشه و مواد افزودنی که نمی‌دونم چیه بی‌دلیل نخورم. بار اولی که درستش کردم خیلی شیرین بود. این بار مقدار عسل رو نصف کردم و و به جو نیم پیمانه اضافه کردم. من از تخم آفتاب‌گردون و تخم کدو استفاده کردم ولی شما می‌تونید هر جور آجیل خام (لطفا اصلا آجیل شور استفاده نکنید) که در دسترس دارید بریزید مثل گردو و خلال بادام و کنجد و فندق و … حتی از بادوم درسته که یه مقدار کوبیدید هم می‌تونید استفاده کنید. فندق رو هم بهتره یه مقدار بکوبید و گردو رو هم به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

کشف تازه‌ی من روغن کرمانشاهی‌ه یا روغن زرد یا روغن خوب یا به زیان انگلیسی‌ها گی (مثل می در اول فعل‌های استمراری) که از هندی گرفته شده. من تجربه‌ی خوبی از مواجهه با این روغن حیوانی در ایران نداشتم و به نظرم بوی خیلی بدی می‌داد. اینجا گوگل کردم و یه مدل ارگانیک پیدا کردم که عطر و مزه‌ی خوبی داره و تقریبا بیشتر غذاها رو دیگه دارم با این روغن می‌پزم.

مواد لازم برای گرانولا

جوی پرک شده – ۳/۵ پیمانه

عسل طبیعی – یک چهارم پیمانه

روغن کرمان‌شاهی – یک چهارم پیمانه

مغز تخم آفتاب‌گردان – به میزان دل‌خواه

مغز تخم کدو – به میزان دل‌خواه

میوه‌ی خشک (زردآلو، کشمش، کرنبری) – به میزان دل‌خواه

مواد لازم برای تهیه ی گرانولا

طرز تهیه

فررو روشن کنید و روی ۱۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد بذارید. روغن کرمان‌شاهی و عسل رو توی یک کاسه بریزید و خوب هم بزنید و حدود ۳۰ ثانیه توی مایکروویو گرم کنید تا روغن کاملا آب بشه. توی یه کاسه‌ی‌ بزرگ‌تر جوی پرک شده و تخمه‌ها رو بریزید و چند بار هم بزنید و بعد ترکیب روغن و عسل رو اضافه کنید و انقدر هم بزنید تا همه‌ی مواد آغشته به عسل و روغن بشن.

توی سینی فر مخلوط به دست اومده رو به شکل هم‌سطح پهن کنید و بذارید توی فر.

هر ۱۵ دقیقه یک بار با یک قاشق چوبی کناره‌های مواد توی سینی رو جمع کنید وسط و هم بزنید چون کناره‌ها معمولا زودتر می‌سوزند. تا یک ساعت و ربع این کار رو ادامه بدید و بعد سینی رو از فر خارج کنید و بذارید حدود یک ساعت خنک بشه.

سینی گرانولا

گرانولا الان آماده است و می‌تونید توی یه ظرف بزرگ دردار بریزیدش و یک هفته در یخچال نگهش دارید.

برای خوردنش هرچقدر میل‌تون کشید توی کاسه بریزید و با هر جور میوه‌ی خشک یا تازه مثل زردآلو و کشمش و کرنبری و موز و هر جور توتی که در فصل موجوده تزیینش کنید و روش شیر بریزید و بخورید.

گرانولا و شیر و بلوبری

2 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] پخت گرانولا رو که قبلا نوشتم براتون. حالا می‌تونید یه ترکیب ازش با […]

  2. […] که باقی می‌مونه رو دور نریزید. می‌تونید باهاش گرانولا درست کنید. فقط کافیه به مخلوط گرانولا قبل از توی فر […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *