سالاد کیل و انار

کِیل یه نوع سبزی از خانواده‌ی کلم‌هاست. ویتامین ث و آ و کای زیادی داره. برگ‌های سفتی داره که خوردنش رو به شکل خام سخت می‌کنه اما می‌شه با آب‌لیمو و روغن زیتون ماساژش داد تا نرم‌تر بشه یا باید بخار پز یا آب پزش کرد. یه راه دیگه‌ی خام خوردنش هم اینه که یا آبش رو بگیری یا توی اسموثی استفاده‌اش کنی.

کیل

فکر می‌کنم هنوز به ایران وارد نشده و به همین خاطر اگر دسترسی به کِیل نداشتید می‌تونید از هر نوع کاهو برای این سالاد استفاده کنید و دیگه به اون بخش ماساژ نیازی نیست و فقط مواد سُس رو روی سالاد بریزید و هم بزنید.

مواد لازم برای سالاد کیل و انار

برگ کِیل – ۲۰۰ گرم
روغن زیتون – ۲ قاشق چای‌خوری
لیموترش – ۱ عدد
رب انار – ۲ قاشق چای‌خوری
نمک دریا و فلفل – نوک قاشق چای‌خوری
انار دان شده – یک مشت
آووکادو – یک نیمه
تخم کدو یا آفتاب‌گردان – یک قاشق غذا خوری

مواد لازم برای سالاد کیل و انار

طرز تهیه سالاد کیل و انار

اگر کیل رو با ساقه خریدید ساقه‌ها رو جدا کنید و با دست برگ‌های کیل رو به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. اگر هم کیل تکه تکه شده خریدید بگردید و اگر ساقه‌ای توش مونده رو جدا کنید چون ساقه‌ی کیل مزه‌ی تلخی داره.
برگ‌ها رو توی کاسه‌ی بزرگی بریزید و آب لیمو و روغن زیتون و رب انار و نمک و فلفل رو اضافه کنید و با دست خوب و محکم حدود ۲ دقیقه ماساژ بدید. برگ‌های کیل نرم می‌شن و حجمشون تقریبا نصف می‌شه.

اووکادو رو پوست بگیرید و به تکه‌های کوچک مربع یا هلالی تقسیم کنید.
کیل‌ها رو توی ظرفی که سالاد رو سرو می‌کنید بریزید و با تخم کدو و انار و اووکادو تزیین کنید.

سالاد کیل و انار

اگر قراره چند ساعت بعد این سالاد رو بخورید حتما روش رو بپوشونید چون اووکادوها سیاه می‌شن. همین بلایی که دیروز سر من اومد و باقی‌مونده‌ی سالاد رو گذاشتم توی یخچال و یادم رفت روش رو بپوشونم و اووکادو‌ها سیاه شدن.

اندازه‌ی آب لیمو و رب انار و روغن زیتون رو هم انقدر کم و زیاد کنید تا به طعم دل‌خواهتون برسید. رب انارها هم طعم‌های مختلف دارن. من اینجا فقط دست‌رسی به رب انار یک و یک دارم که شیرینه. ولی اگه رب انار ترش زدید می‌تونید آب لیمو رو خیلی کم یا حذف کنید.

سالاد کیل و انار

با کاهو هم طعم این سالاد فوق العاده است و همون طور که اول نوشته گفتم دیگه لازم نیست ماساژ بدید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *