سوپ جو و کدو حلوایی

این سوپ رو ترنج معمولا خیلی خوب می‌خوره و در واقع تنها سوپی‌ه که تا حالا براش پختم. قبلا فقط هویج داشت ولی الان کدو حلوایی هم می‌ریزم. تا پیش از شروع سالم‌خواری گاهی برنج همراه جوها می‌ریختم ولی دیگه نمی‌ریزم. به جاش بلغور گندم می‌ریزم. گاهی با ماهیچه‌ی گوسفند و گاهی با مرغ ارگانیک درستش می‌کنم. قشنگ نصف روزم به پخت و پز این سوپ و خنک کردن و فریز کردنش می‌گذره. روزهایی که حس و حال آشپزی نیست (بله من گاهی حس و حال آشپزی ندارم. مثل بیشتر انسان‌ها) یه ظرف فریز شده‌اش رو برای ترنج گرم می‌کنم. برای همین همیشه توی فریزر دارمش چون این گاهی وقت‌ها زیاد اتفاق می‌افتن.

مواد لازم:

جو – یک و نیم پیمانه
بلغور گندم – نیم پیمانه
جعفری – ۱۵۰ گرم
ران مرغ یا ماهیچه‌ی گوسفند – ۳۰۰ گرم
هویج بزرگ – یک عدد
کدو حلوایی – یک عدد کوچک

سوپ جو و کدو حلوایی

طرز تهیه:

شب قبل جوها رو بشورید و توی یه ظرف بزرگ در دار با چند لیوان آب بذارید که خیس بخوره. توی یه ظرف دیگه هم بلغور گندم رو خیس کنید. قبل از پخت جوها رو دوباره بشورید و بلغور گندم رو بهش اضافه کنید.

گوشت یا مرغ (بدون پوست) رو اضافه کنید.

هویج رو هر جور که دوست دارید حلقه‌ حلقه یا رنده کنید و به همراه کدو حلوایی که پوست گرفتید و تخم‌هاش رو جدا کردید و تکه تکه کردید به ظرف اضافه کنید.

راستش رو بگم برای میزان آب لازم هیچ ایده‌ای ندارم. همین طور چشمی انقدر آب می‌ریزم که روی همه‌ی مواد پوشونده بشه و یه دو سه بند انگشت هم بالاتر باشه.

ظرف رو روی حرارت متوسط رو به بالا بذارید دو سه ساعت بمونه تا جو و گندم لعاب بندازن و مرغ یا گوشت بپزن. این وسط هم خیلی باید هم بزنیدش وگرنه ته می‌گیره. من همه‌ی راه‌های در نیمه باز قابلمه و قاشق چوبی و … امتحان کردم. در همه حال وقتی در قابلمه حتی دو سانت هم روی قابلمه رو بپوشونه سوپ و آش سر می‌رن. برای همین قابلمه رو بدون در می‌ذارم و مدام آب بهش اضافه می‌کنم. خیلی بهتر از سابیدن روی گاز و ته قابلمه است!

وقتی که مطمئن شدید مرغ و گوشت خوب پخته اند. جعفری‌ها رو ریز خرد کنید و اضافه کنید. حدود نیم ساعت بذارید با همون حرارت متوسط یا کم بجوشه. سوپ شما دیگه آماده است.

سوپ جو و کدو حلوایی

اگر نمک و فلفل می‌خورید یه مقدار بهش اضافه کنید. من پیشنهادم ترکیب فلفل لیمویی‌ه که به زودی طرز تهیه‌اش رو اینجا می‌نویسم.

من در این مرحله می‌ذارم سوپ خنک بشه. گاهی قابلمه رو توی سینک که تا نصفه پر از آب شده می‌ذارم که زودتر خنک بشه. بعد توی ظرف‌های پلاستیکی مناسب فریزر که بی‌پی‌ای ندارن می‌کشم و می‌ذارم توی فریزر.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *