اسموتی اسفناج و توت‌های تابستانی

هوا گرمه؟ داره تابستون می‌شه؟ خوش به حال‌تون. اینجا که چند روزه داره بارون میاد و هوا سرده. ولی من از رو نمی‌رم و صبح‌هام رو با این نوشیدنی خنک شروع می‌کنم. تا قبل از آشنا شدن با ایشون اصلا تصور اسفناج توی اسموتی برام ناممکن بود چه برسه که بخوام امتحان‌ش هم بکنم ولی بعد از خوردنش دیدم که چقدر هم خوب! همون سر صبح می‌شه سبزیجات لازم رو تزریق کرد به بدن. حالا فکر نکنید که من سبزیجات دوست ندارم. دارم. ولی اونی که سر میز غذا به عنوان سبزی‌خوردن میارن رو نمی‌تونم بخورم. به جاش سالاد کاهو و اسفناج و ریحون رو دوست دارم ولی درست کردن اون‌ها هم حوصله و وقت می‌خواد. حالا اگه یه راهی باشه که بی‌دردسر بشه سبزی خورد چرا که نه؟ تنها کار سخت شستن مخلوط‌کن‌ه.

مواد لازم برای اسموتی اسفناج و توت‌های تابستانی

موز – دو عدد
چیا سید – دو قاشق غذاخوری
اسفناج – چهار مشت
توت‌های تابستانی (شاتوت، توت سیاه، توت فرنگی، رازبری، بلوبری یا هر توت قرمز و آبی دیگه‌ای) – دو پیمانه
جوی دو سر پرک – دو قاشق غذاخوری
زنجبیل (همون زنجفیل من) – یک مکعب به ضلع ۲ سانتی‌متر، خرد شده
ماست (اگه ماست نارگیل باشه چه بهتر) – نیم پیمانه
شیر بادام (شیر عادی هم می‌شه) – دو پیمانه

Spinach and Berry Smoothie Ingredients

وسایل لازم

مخلوط‌کن

طرز تهیه‌ی اسموتی اسفناج و توت‌های تابستانی

اسفناج رو می‌شورید و می‌ذارید آب‌ش بره. توت‌ها رو هم همین‌طور. کلا هر جور توت قرمزی که گیرتون اومد می‌تونید استفاده کنید. اگر توت نبود می‌تونید از گیلاس یا آلبالویی که هسته‌اش رو هم گرفتید استفاده کنید. من توت‌های تابستونی یخ‌زده می‌خرم که هم قیمتش کم‌تره هم در تمام طول سال پیدا می‌شه توی بخش غذاهای یخ‌زده‌ی فروشگاه‌ها. بعد یخ‌زده بودنش به هیجان اسموتی هم اضافه می‌کنه.

Spinach and Berry Smoothie

موزها رو پوست بکنید و با دست یا چاقو به قطعات کوچک‌تری تقسیم کنید. بعد روش شیر بادوم بریزید (حتی می‌تونید از آب استفاده کنید). بعد ماست و اسفناج و جوی دو سر و چیا سید. آخر سر هم توت‌ها و زنجفیل رو اضافه کنید.

Spinach and Berry Smoothie

مخلوط کن رو روشن کنید و بذارید چند ثانیه کار کنه. اگر حرکت نمی‌کرد خاموشش کنید و مواد رو با قاشق فشار بدید و دوباره روشن کنید. اگر واقعا حرکت نمی‌کرد یه مقدار شیر یا آب اضافه کنید.

Spinach and Berry Smoothie

چند دقیقه بذارید خوب کار کنه تا دیگه قطعات اسفناج دیده نشن. اسموتی آماده است و می‌تونید توی دو تا لیوان بریزید و بخورید. من معمولا با قاشق می‌خورمش یا نی.

Spinach and Berry Smoothie

حالا چرا همه مواد شل و ول رو گفتم اول بریزید توی مخلوط کن؟ چون من توت یخ‌زده استفاده می‌کنم اگه همون اول بریزم گیر می‌کنه و کلا حرکت نمی‌کنه. ولی وقتی یه پایه‌ی مایع و آبکی اون پایین فراهم بشه میوه‌های یخ‌زده هم بهتر خرد و خمیر می‌شن.

Spinach and Berry Smoothie

Spinach and Berry Smoothie Spinach and Berry Smoothie

نکته: حتما شما هم این طرف اون طرف خوندید یا از دیگران شنیدید که نباید لبنیات رو با سبزیجات هم‌زمان خورد چون جلوی جذب آهن سبزیجات گرفته می‌شه. حالا برای احتیاط مستحب بهتره ما هم این ماجرا رو رعایت کنیم و برای همین از شیر گاو و گوسفند توی اسموتی‌مون استفاده نکنیم چون احتمال به فنا دادن اسفناج زیاده و همون شیر بادام بریزیم یا آب خالی. اگر آب خالی ریختید به نظرم یکی دو تا خرما هم توی مخلوط کن بندازید که طعم بهتری بده محصول نهایی.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *