بادمجان شکم‌پر با کینوآ

من عاشق هر نوع دلمه و بادمجون و فلفل شکم‌پر هستم. ولی ورژن سنتی این غذاها پر از برنج سفیده که خب جز کربوهیدرات مُرده هیچ چیز خاصی نداره. نمی‌دونم از کجا آدم‌ها تصمیم گرفتن برنج و گندم رو به فنا بدن و همه چیزهای خوب‌اش رو دور بریزن و فقط نشاسته‌اش رو بخورن. برنج قهوه‌ای هم که قیمتش چند برابر برنج سفیده الان و پختنش هم خیلی حوصله می‌خواد ولی به نظر من هفته‌ای یک وعده برنج قهوه‌ای خوردن خیلی بهتر از هر روز برنج سفید خوردنه. خود من که برنج سفید رو تقریبا حذف کردم و خیلی کم پیش میاد بخورم. به جاش دارم کینوآ می‌خورم ولی اعتراف می‌کنم که هنوز نتونستم باقی خانواده رو راضی کنم که کینوآ بخورن ولی بازم سعی می‌کنم بلکه یک روز موفق بشم.

اگر برگ مو هم گیر بیارم یه بار دلمه‌ی برگ مو رو با کینوآ امتحان می‌کنم. فکر کنم اون هم خوب باشه.

مواد لازم برای بادمجان شکم‌پر با کینوآ

کینوآ – نیم پیمانه
بادمجان – سه عدد بزرگ
پیاز – یک عدد
جعفری – ۳۰ گرم
فلفل دلمه‌ای – یک عدد
لیموترش – یک عدد
ماست یا کشک – به میزان دل‌خواه
نمک دریا یا نمک صورتی – به میزان دل‌خواه ولی کم
فلفل سیاه – به میزان دل‌خواه

Quinoa Stuffed Aubergine Ingredients

طرز تهیه‌ی بادمجان شکم‌پر با کینوآ

کینوآ رو بهتره یک شب توی آب بخیسونید و صبح آب بکشید و بپزید. فرمول‌ش هم اینه که برای هر یک پیمانه کینوآ دو پیمانه آب موقع پختن در نظر بگیرید. اگر کینوآ رو خیسونده بودید، یک یا یک و نیم پیمانه آب موقع پختن کافیه. بذارید آب جوش بیاد بعد کینوآ رو بریزید توش و حرارت رو یه مقدار کم کنید تا جوش بخوره ریز ریز. آبش که داشت کشیده می‌شد در ظرف رو بذارید و حدود یک ربع به حال خودش رهاش کنید تا باقی آب رو خوب به خودش بکشه. بعد با چنگال یا قاشق از هم جداش کنید. و از اینجا به بعد مثل برنج آب‌کش شده باهاش رفتار کنید.

بادمجان‌ها رو از وسط نصف کنید و توشون رو خالی کنید. اگه تخم بادمجون رو دوست ندارید اون قسمت تخم‌دار رو دور بریزید و باقی اش رو نگه دارید.

حالا پشت و روی بادمجان‌ها رو با روغن کرمونشاهی یه مقدار چرب کنید و توی سینی مناسب فر بذارید و توی فر که از قبل گرم کردید حدود ۲۰ دقیقه بذارید. (عدد رو همین طوری پروندما. نسوزه بادمجون‌تون! بهش سر بزنید.)

Roasted Aubergines

جعفری‌ها رو حسابی ریز ریز خرد کنید.

تا بادمجون‌ها آماده بشن پیاز رو خرد کنید و سرخ کنید. وقتی طلایی شد فلفل دلمه‌ای خرد شده رو بهش اضافه کنید و تکه‌های بادمجون که نگه‌داشته بودید رو هم اضافه کنید و نمک و فلفل بزنید.

جعفری رو اضافه کنید و بعد کینوآ و آب نصف لیمو رو. همین طور چند دقیقه همه چیز رو مخلوط کنید.

Quinoa

بادمجون‌ها رو در بیارید از توی فر. با قاشق موادی که آماده کردید رو توی بادمجون‌ها بریزید و بعد دوباره بادمجون‌های شکم‌پر رو برگردونید توی فر.

Quinoa Stuffed Aubergine

حدود یک ربع بذارید توی فر بمونه. بیرون بیارید و اگر دوست داشتید روش کشک یا ماست بریزید و بخورید. خالی اش هم خوش‌مزه است.

Quinoa Stuffed Aubergine Quinoa Stuffed Aubergine Quinoa Stuffed Aubergine Quinoa Stuffed Aubergine Quinoa Stuffed Aubergine

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *