سالاد کلم

دیگه این که من از کلم متنفرم یه چیزیه که همه می‌دونن. ولی خب از این پس باید بگم که از کلم متنفر بودم و دیگه نیستم. ولی فعلا فکر خوروندن کلم‌پلو به من رو از سرتون بیرون کنید. از سه چهار سالگی به بعد دیگه یادم نمیاد که کلم‌پلو خورده باشم. فعلا با سالاد کلم شروع کردم. هرچند در گذشته هم چند باری کلم توی ساندویچ خورده بودم که از سر ناچاری بوده. حالا هم که نان‌خوری تعطیله.
حالا کجا بود که من شروع کردم به دوست داشتن کلم؟ از وقتی تصمیم گرفتم نون خوردن رو به حداقل برسونم دنبال رستوران‌هایی بودم که نون و برنج و این‌جور چیزها رو ناچار نباشی به عنوان بخشی از غذا بخوری و البته با حذف کردن‌شون سیر هم بشی. یکی از این رستوران‌ها یک برگر فروشی‌ه که می‌تونی برگر رو بدون نون و با سالاد بگیری. به جای نون برگر رو توی یک سینی میارن که کنارش سالاد کلم (کولسلو) و یه کاسه کوچیک سبزیجات و تخمه‌های بوداده است با سس‌هایی که می‌تونی بگی روی سالاد نریزن و توی کاسه‌های کوچیک بیارن برات. بار اول خیلی با احتیاط سالاد کلم‌ش رو خوردم ولی از وسط‌هاش داشتم غصه می‌خوردم که چرا کم بود. تازه از همه چی عجیب‌تر که توی سالاد پیازچه‌ی خرد شده هم بود. من پیازچه بخورم؟؟ مامانم با خوندن این‌ها قشنگ می‌تونه شوکه بشه. ولی پیازچه‌ها رو هم خوردم. خلاصه از اون روز من عاشق سالاد کلم شدم.

مواد لازم برای سالاد کلم

کلم سفید – یک چهارم
کلم بنفش/قرمز – یک چهارم
فلفل دلمه‌ای قرمز – یک عدد
هویج متوسط – سه عدد
رب انار – یک چهارم پیمانه
سرکه‌ی سیب – یک چهارم پیمانه
روغن زیتون بکر – دو قاشق غذاخوری

Healthy Coleslaw

طرز تهیه‌ی سالاد کلم

کلم‌ها و فلفل دلمه‌ای و هویج رو بشورید. هویج‌ها رو پوست بکنید. کلم‌ها رو با چاقو خیلی باریک ببرید. فلفل دلمه‌ای رو هم نصف کنید و دونه‌هاش و تکه‌های سفیدش رو دور بریزید و مثل کلم خوب ریز کنید. هویج‌ها رو هم رنده کنید. حتی کلم‌ها رو هم می‌تونید درشت رنده کنید.

Healthy Coleslaw
برای مخلوط کردن مواد با هم احتیاج به یه کاسه‌ی خیلی بزرگ دارید. تمام سبزیجات رو توی کاسه بریزید و برید سراغ درست کردن سس.
سس ای که توی رستوران‌ها باهاش این سالاد درست می‌شه مایونز داره ولی خب من مایونز نمی‌خورم. این سس هم سس خود ساخته‌ی منه که هم شیرینی مایونز رو داشته باشه هم یه مقدار ترشی که برای ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها دوست داشتنی باشه.
رب انار و سرکه‌ی سیب و روغن زیتون و یه مقدار نمک دریا و فلفل سیاه رو توی یه ظرف خوب به هم بزنید که یه دست بشه و بعد روی سبزیجات توی کاسه بریزید. حسابی به هم بزنید همه چیز رو که همه‌ی کلم‌ها و هویج و فلفل به سس آغشته بشن. بعد روی کاسه رو بپوشونید و توی یخچال برای یکی دو ساعت بذارید که سس حسابی به خورد کلم‌ها بره.

Healthy Coleslaw Healthy Coleslaw Healthy Coleslaw Healthy Coleslaw

نکته – کلم وقتی خرد می‌شه خیلی زیاد می‌شه. وسوسه نشید که کلم زیادی رو خرد کنید، توی خوردنش می‌مونید. حتی از یک هشتم کلم شروع کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *