بستنی موزی بدون شیر و شکر

من از اون گروه ام که وقتی بستنی عادی می‌خورم دل‌درد می‌گیرم. عاشق بستنی هم هستم. در دوران شیردهی گاهی یک ظرف نیم لیتری بستنی رو یک نفس می‌خوردم. لازم نیست که بگم چقدر شکر بی‌دلیل این طوری وارد بدنم می‌شد و نابود شدن دندون‌ها هم که واویلا. کاش زودتر با این بستنی آشنا می‌شدم. ماده‌ی اصلی این بستنی موزه. اگه با موز خالی درستش کنید خیلی شیرینه. برای ما ایرانی‌ها و در کل شرقی‌ها که عادت به میوه‌ها و غذاهای ترش هم داریم بهترین ترکیبش با میوه‌های ترشه. احتمالا با آلبالو خیلی خوب بشه یا شاتوت و زغال اخته و خلاصه هر میوه‌ی ترشی که دستتون برسه. اینجا من فعلا دسترسی به بلوبری و رازبری دارم و یه سری توت دیگه که می‌تونم یخ‌زده بخرمشون.

مواد لازم

موز – دو عدد متوسط
توت – هم اندازه‌ی موز
آب – یک چهارم پیمانه

وسایل لازم

ظرف مناسب فریزر در دار
غذاساز

مواد لازم برای بستنی موز و بلوبری

طرز تهیه

موزها رو پوست بکنید و حلقه حلقه کنید و توی ظرف  بچینید و درش رو ببندید و برای حداقل ۳ ساعت بذارید توی فریزر. می‌تونید توی کیسه فریزر هم بذاریدشون. میوه‌ای که در نظر گرفتید رو هم بذارید یخ بزنه.

وقتی موزها یخ زدن از فریزر خارج کنید و توی غذاساز بریزید. این مرحله احتیاج به صبر زیادی داره. انقدر باید توی غذاساز موزها هم بخورند تا به یه مایه‌ی خامه‌ای تبدیل بشن. هر ۱۰-۲۰ ثانیه یه بار هم با قاشق موزها رو فشار بدید به ته ظرف. توی این مرحله می‌تونید کم کم آب اضافه کنید اگر دیدید که دیگه واقعا به هم چسبیدن و هیچ حرکتی نمی‌کنند و نرم نمی‌شن. ولی مراقب باشید آب زیاد نریزید که بستنی‌تون آبکی بشه.

توت‌های یخ زده رو اضافه کنید و همچنان بذارید غذاساز کار خودش رو بکنه. وقتی ترکیب توی غذاساز شبیه خامه شد خاموشش کنید.

مایه‌ی بستنی در غذاساز

بستنی شما آماده است و می‌تونید توی همین مرحله بخوریدش. اما چون یه مقدار به علت هم خوردن و گرمای غذاساز در آستانه‌ی آب شدنه بهتره توی ظرف مناسب فریزر بریزیدش و بذارید یکی دو ساعت توی فریزر بمونه تا خودش رو بگیره.

بستنی موز و بلوبری

توی کاسه بکشیدش و با هر جور میوه یا آجیلی که دوست دارید تزیینش کنید. من از بلوبری و پودر پسته استفاده کردم.

بستنی موز و بلوبری

بستنی موز و بلوبری

بستنی موز و بلوبری

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] تابستونه و وقت بستنی خودن. یه بار اینجا روش تهیه‌ی بستنی موزی بدون شیر و شکر رو نوشته بودم. حالا یه چیز آسون‌تر رو می‌خوام بنویسم، […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *