سوپ قارچ

همون‌طور که قبلا گفتم من آدم سوپ‌خواری نیستم. ترنج هم فکر کنم به من رفته و چیزی که نشه جوید رو زیاد دوست نداره. ولی سوپ قارچ به نظرم هیجان‌انگیزه، حالا یا به عنوان پیش‌غذا یا غذای اصلی.

یکی از تفریحات من این بود که این سوپ رو برای مهمون‌ها درست می‌کردم و ازشون می‌خواستم حدس بزنند که سوپ چیه. شما هم امتحان‌ش کنید.

مواد لازم برای سوپ قارچ

قارچ‌های مختلف – ۶۰۰ گرم
پیاز – یک عدد
سیر – یکی دو حبه
روغن زیتون – دو قاشق غذاخوری
جعفری – ۴ ساقه
آویشن – دو سه ساقه
آب یا آب مرغ – یک و نیم لیوان
نمک دریا یا نمک صورتی – نوک قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه – به میزان دل‌خواه
شیر یا خامه – به میزان دل‌خواه

مواد لازم برای سوپ قارچ

وسایل لازم

غذاساز یا گوشت‌کوب برقی

طرز تهیه‌ی سوپ قارچ

قارچ‌ها رو با دستمال پاک کنید و دمشون رو با چاقو جدا کنید (من البته خودم هنوز به این وارستگی نرسیدم که قارچ رو نشورم و حتما می‌شورم). قارچ‌ها رو خُرد کنید. پیازها رو هم خُرد کنید و سیر رو هم با سیر له‌کن (اسم‌هایی می‌ذارن روی وسایل‌شون) له کنید.

توی یه قابلمه‌ی نسبتا عمیق روغن زیتون رو حرارت بدید و اول پیاز رو تفت بدید تا طلایی بشه. بعد سیر رو اضافه کنید و یک دقیقه بعد قارچ‌ها رو بریزید و انقدر تفت بدید تا آب قارچ‌ها کشیده بشه.

سه چهار قاشق از قارچ‌ها رو بردارید و کنار بذارید.

برگ‌های آویشن رو از چوبشون جدا کنید و به باقی قارچ و پیاز اضافه کنید و چند بار هم بزنید.

آب یا آب مرغ (اگر گیاه‌خوار اید آب سبزیجات) رو روی باقی مواد بریزید و بعد از این‌که آب به جوش اومد حرارت رو کم کنید و بذارید ۲۰ دقیقه آروم ریز بجوشه.

سوپ قارچ

ظرف رو از روی شعله بردارید و نمک و فلفل رو اضافه کنید و با گوشت‌کوب برقی توی همون قابلمه خوب مواد رو مخلوط (همون له) کنید. اگر از غذاساز استفاده می‌کنید یه مقدار صبر کنید تا سوپ خنک بشه بعد توی غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید. کلا خیلی مراقب باشید که نسوزید و مایع داغ به سر و صورت و بدن‌تون پرتاب نشه (به عنوان یک دردکشیده دارم بهتون هشدار می‌دم).

قابلمه رو دوباره بذارید روی شعله و خامه یا شیر رو اضافه کنید و بذارید دوباره سوپ به جوش بیاد. گاهی هم بزنیدش به هر حال سوپه دیگه، ممکنه ته بگیره. باز هم اگه هیچ محصول حیوانی نمی‌خورید می‌تونید کلا شیر و خامه رو حذف کنید. یه راه دیگه هم هست. یک چهارم پیمونه برنج قهوه‌ای رو چند ساعت بذارید خیس بخوره و آب‌ش رو دور بریزید و همراه آب (آب مرغ) به قارچ و پیاز اضافه کنید و بذارید بجوشه و نرم بشه. برنج هم می‌تونه سوپ‌تون رو غلیظ کنه.

سوپ رو توی کاسه بکشید و با قارچ و جعفری که خوب ریز کردید تزیین کنید و میل بفرمایید.

سوپ قارچ سوپ قارچ

اگر آویشن تازه در دسترس نبود از یک قاشق چای‌خوری پودر آویشن استفاده کنید.

سوپ قارچ

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *