شیر خرمالو

توی یکی از شبکه‌های اجتماعی سال‌ها پیش یه دوست اصفهانی پیدا کردم که دوستی ما هنوز هم ادامه داره هرچند اون شبکه دیگه وجود نداره. اولین بار اسم شیر خرمالو رو از اون شنیدم و با باقی دوستان تا مدت‌ها می‌خندیدیم و اصلا تصور ترکیب شیر و خرمالو برامون عجیب بود و همیشه سر به سر احسان می‌ذاشتیم. تجربه‌ی من از خرمالو هم تا قبل از سفر به پرتغال برمی‌گشت به خرمالوهای ایران که پوست گسی دارن و حتی رسیده‌ترینشون هم نزدیک که به پوستشون می‌شی مزه‌ی دهن‌ات رو نابود می‌کنند. ولی توی سفر پرتغال چند سال پیش من بهترین خرمالوهای زندگیم رو خوردم و بعد متوجه شدم کلا نوع خرمالوهای اروپا فرق داره و حتی اگر سفت و به نظر نرسیده باشن هم اصلا مزه‌ی گس ندارن. خلاصه با خرمالو خیلی دوست شدم.

Persimmons

همین دو سه هفته پیش هم که ایران بودم یه سفر رفتم اصفهان و با همین دوست اصفهانی رفتیم یه کافه و برای اولین بار دیدم توی منوی کافه واقعا شیر خرمالو وجود داره! (تا پیش از اون فکر می‌کردم از خودش می‌سازه و حالا ناچار بودم باور کنم که در اصفهان این ترکیب رسما وجود داره). به خودم قول دادم وقتی برگشتم امتحان کنم ببینم چطوره.

Persimmon

مواد لازم برای تهیه‌ی شیر خرمالو

خرمالو – دو عدد
موز – یک عدد
خرما – یک عدد
شیر یا شیر بادام – یک و نیم پیمانه
دارچین – نصف قاشق چای‌خوری، دل‌خواه

طرز تهیه‌ی شیر خرمالو

خرمالوهاتون اگر خرمالوی ایرانی‌ه مطمئن بشید که رسیده است و پوستش رو جدا کنید. اگر خرمالوی اروپایی دارید که می‌تونید از تمام‌ش استفاده کنید.

تمام مواد رو توی مخلوط کن بریزید و تا زمانی که حسابی همه چی مخلوط بشن بذارید کار کنه.

Persimmon Shake Persimmon-Shake Persimmon-Shake

شیر خرمالوی شما آماده است. روش می‌تونید یه کم دارچین بریزید. اگر دارچین دوست ندارید به کل می‌تونید حذفش کنید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *